7 – 18 yaş arasındaki öğrencilere yönelik yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olmasıdır. Sabah saatlerinde yabancı dil eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları da kendileri için organize edilen çeşitli gezilere; sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır.Bu şekilde öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak dil pratiği yapmaları ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır.

DERSLER: Öğrenciler yabancı dil derslerini ortalama 10 – 15 kişilik uluslararası sınıflarda alırlar. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş grubuna göre de uygun bir sınıfa yerleştirilir.Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini artıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve yabancı dillerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

GEZİLER: Yaz okulu öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli geziler düzenlenir.Gezi programları dahilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla dönerler.

SOSYAL AKTİVİTE VE SPOR PROGRAMLARI: Öğrencilerin yabancı dil derslerinden arta kalan zamanları zengin sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir.Günlük programlar sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır.Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, tenis, jimnastik gibi sportif  aktiviteler; turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek şovları, yerel sirk
gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlar dahilindeki aktivitelerden sadece bazılarıdır.

KONAKLAMA ALTERNATİFLERİ:

Okul Kampüsünde Konaklama: Okul yurdundakonaklama; eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimlidir. Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimi altındadır. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler ya da yetkililer anında olaya müdahale ederek sorunu çözerler.Öğrenciler sabah kalkışlarından akşam yatışlarına kadar sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptirler.

Aile Yanında Konaklama: Bu konaklama alternatifini seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında misafir edilir. Ancak yaz tatili kurslarında ailelerinden beklenen verimlilik diğer kurslara kıyasla düşmektedir. Bir ailenin yanında çoğu zaman 4 – 5 öğrenci kalabilmektedir.Dolayısıyla ailenin öğrenciler için verebileceği zaman da bölünmektedir. Öğrenciler akşam saatlerinde evde olmaları gerektiğinden sosyal ve kültürel aktivitelerden de daha az faydalanır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK: Grup programlarımıza katılan öğrencilerimize geçirdikleri eğitim periyodu süresince sağlık sigortası yapılmakta, herhangi bir rahatsızlık halinde  tedavileri sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmektedir.Yaz okulu programlarımıza  bireysel olarak katılan öğrencilerimize de isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yapılmaktadır.Okullarda 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yetkililer bulunmakta, yaşı küçük öğrencilere en yüksek
düzeyde ilgi ve denetim sunulmaktadır.

ÖĞRENCİ GÖNDERDİĞİMİZ ÜLKELER

(4 Ülke)

İngiltere
(İngilizce)
Amerika
(İngilizce)
Kanada
(İngilizce)
Malta
(İngilizce)